Learning by doing. Od samého začiatku. Prečítaj si blog o tom, ako budú vyzerať prvé dva týždne Butterfly Effect programu pre tých z vás, ktorých vyberieme do pilotného ročníka. Tešiť sa môžeš na hackathon, osobnú mapu tvojich zručností aj prvých dvoch zahraničných hostí z Fínska a USA.
So všetkými vybranými z vás sa stretneme 15. Januára 2018. Prvé dni sú v Apps Lab aj Games Lab venované dvom hlavným veciam. Hackathonu a Assesmentu. Túto fázu nazývame v našich programových osnovách Idea Creation a jej ciele sú jasné a ambiciózne: vytvoriť pre vás tie najlepšie tímy, v ktorých budete fungovať zvyšok programu a nastaviť si s každým z vás individuálny self-development plán.
V Apps Labe sa k tomu pridáva návrh konceptu vášho budúceho biznis riešenia na mobilnej platforme, v Games Labe zas zasvetenie do metodík game dizajnu a toho, ako tvoriť úspešnú hru.
Hackathon, ktorý Ťa nakopne
V prvých dňoch ťa hodíme rovno do vody digitálneho sveta. Po úvodnom dni, kedy spoznáte príbeh vzniku Butterfly Effectu od jeho zakladateľov a CEOs najúspešnejších digital spoločností, ktoré na Slovensku máme, dostanete pár desiatok hodín na to, aby ste predviedli, čo vo vás je.
Mnohí z vás si už hackathony či game jamy vyskúšali, a tak viete, na čo sa môžete tešiť. Neformálne nadupané prvé dni, kedy sa zoznámite medzi sebou, zažijete tlak a tvorbu ideí za krátky čas, množstvo informácií o games industry aj inovačnom ekosystéme a trhových príležitostiach, z ktorých si budete vyberať, workshopy a hlavne – pitch prezentácie svojich konceptov pred ľuďmi z praxe. Trochu stresu ešte nikomu neublížilo a pri správnej dávke podporuje kreativitu ;).
V Apps Labe sa naučíš:
Aké sú predikcie vývoja a trendov v rôznych odvetviach digital businessu
Best practice ako identifikovať biznis potenciál
Ako zistiť a zvalidovať user needs
Robiť základný biznisový, technologický aj dizajnový research
Nastaviť si základné princípy Business Model Canvas
Aké monetizačné modely môžeš zvažovať
Vytvoriť niekoľko pre-conceptov za krátky čas
Pripraviť pitch prezentáciu svojho idea conceptu
Vyskúšaš si v praxi s novými spolužiakmi tvoriť niekoľko pre-konceptov a iterovať tento postup na základe prvého testingu user needs v praxi
Okrem toho Ťa čakajú workshopy zamerané na problem identification či teamwork.
V Game Labe sa:
Dozvieš základy game designu (System Design, základy storytellingu, user-oriented design, playtesting, research konkurencie)
Vymyslíš, nadesignuješ a otestuješ vlastnú party hru
Ponoríš sa do Game Development Process Overview – prostredníctvom case study a teórie získaš prehľad o tom, čo sa deje v procese výroby hry od nápadu až po vydanie
Naučíš viac o ARM modely (Acquisition, Retention, Monetisation) – ktorý je základ Free to Play game designu
V oboch laboch Ťa už v prvých dňoch čakajú case studies ľudí, ktorí úspešne rozbehli vlastné nápady, workshopy a diskusie k best practice postupom a veľa tímovej práce.
Počas hackathonu si odskúšaš prácu s ostatnými a my uvidíme, ako ste si medzi sebou sadli. Aj to samozrejme zvážime pri kreovaní skupín. Po prvom týždni sa z vás stanú tímy, v ktorých budete fungovať do konca programu.
Prví zahraniční lektori
Prvý týždeň v Butterfly Effect programe si svoje idey overíš pred našim fínskym hosťom Walidom O. El Cheikhom, programovým manažérom v Aalto University Executive Education a koučom v oblasti prezentovania. Okrem iného pracuje aj na projekte www.gameexecutive.fi
Druhý týždeň nás navštívi Celia Hodent z North Carolina s jej case study How Neuroscience and UX Can Impact Design. Celia je uznávanou odborníčkou v aplikácii odborov UX a psychológie pri navrhovaní videohier a pri vývoji stratégie a procesu UX v herných štúdiách. Jej poznatky sa však dajú aplikovať na celé odvetvie UX ako také. Po PhD štúdiu psychológie na parížskej univerzite Descartes-Sorbonne spolupracovala s výrobcom vzdelávacích hračiek VTech, neskôr pracovala v spoločnosti Ubisoft v Paríži, Ubisoft Montreal, LucasArts a Epic Games. Dnes pomáha skĺbiť dva svety, ktorým prepadla. Zameriava sa na využitie poznatkov kognitívnej vedy a vedeckú metódu na konkrétne riešenie problémov s dizajnom. Walida aj Celiu zažijú účastníci oboch našich labov.
Feedbacking a mapa tvojich zručností
Prvé týždne budú venované najmä tebe. Butterfly Effect je osobný akcelerátor, kedy ti okrem hardskills a prehľadu v digital biznise, či odovzdávaní skúseností s vedením startupov a inovatívnych tímov, pomôžeme vyladiť aj Tvoj osobný rozvoj.
Získaš mapu tvojich zručností – my tomu hovoríme Skill Tree, teda prehľad aktuálneho stavu, na akej úrovni jednotlivých zručností sa dnes nachádzaš. Spoločne nastavíme
Tvoj rozvojový plán na one-to-one stretnutiach na obdobie programu a dohodneme stretnutia s Lab mastrom aj koučami.
Na konci Butterfly Effect programu si odnesieš referencie od mentorov z praxe o tom, aký konkrétny progres sa Ti vo svojom rozvoji podarilo spraviť a zároveň odporúčania pre ďalší rozvoj aj po programe.
Toto všetko Ťa čaká v prvých dvoch týždňoch, po ktorých máš sformovaný vlastný tím a nápad na appku alebo hru, s ktorou sa pustíš do ďalších fáz. O nich viac až nabudúce 😉 .