Prečo Games Lab?

Spájať hodnotných ľudí má zmysel! Prvky pod ktorými sa môžete identifikovať a tie, ktoré vás vedia naštartovať do úspešného rozletu vo svete hier, nie sú až takým nemožným cieľom. Vďaka jedinečnému výberu a situ uchádzačov sa namiešajú všetky elementy. Bude za tým stáť tvrdá práca, pretože ak niečo skutočne chceme, tak vieme, že sa nám oplatí investovať všetko. 

Daj priestor nápaditosti

Identita Games Lab uchádzača má veľké srdce, ktoré bije pre vedomosť, autentickosť a skúšku tímového hráča. Každý má svoju rolu a pre každú z nich sa hodí iná zručnosť. Dať priestor nápaditosti a použiteľnosti, ktorá ešte viac otvorí tvoju myseľ, je zámerom a veľkým symbolom nášho know how. Ste odhodlaní vyjsť zo svojho komfortu? Venuješ sa tvorbe hier, alebo je tvoj odbor nápaditosť a inšpirácia? Potrebuješ sa dať do pohybu a prejsť od slov po aktívne vytváranie? Na vekovú a ani žiadnu inú hranicu v Butterfly efekte nehráme, pretože s kvalitným zámerom vieš podať úžasný výkon. Ak si sa stotožnil s našimi motívmi a zámermi, prejdi si podmienky prijatia a zistíš, že je to ďaleko jednoduchšie než povedať čučoriedkový koláč.

Ako uchopiť správne nápad?

Akákoľvek činorodá aktivita, kde spolupracuje tím vyskladaný z ľudí so spoločným menovateľom – učiť sa – má pre daný projekt zápal, no nedokáže si poradiť sám. Áno, online prostredie na nás všetkých z času na čas urobí veľké oči. Až tak, že sedíme pred kompom sami dlhé hodiny. V hlave lieta veľa nápadov, potenciálnych projektov, ktoré možno len čakajú na vyplnenie, či správne zadefinovanie.  Ako to ale urobiť? Myslíme si, že je to otázka každého jedného z nás. Jednoduchou odpoveďou je opak individualizmu. Kladieme väčší dôraz na prostredie, kde môžeš fungovať medzi ľuďmi. 

Už za 5 mesiacov – uvedenie hry na Google Play/App Store

https://butterflyeffect.sk/kurzy/games-lab/

Butterfly Effect Games Lab je 5-mesačný vzdelávací kurz v ktorom účastníci pracujú v multidisciplinárnych tímoch pozostávajúcich z vývojárov, grafických / herných / UX / UI dizajnérov, ľudí z biznisu a kreatívnych inovátorov. Účastníci nášho programu pracujú na reálnych zadaniach od firiem a organizácií. Ich úlohou je prejsť celým vývojovým cyklom hry od analýzy trhu, prototypovania, užívateľského testovania, až po propagáciu produktu a jeho uvedenie na trh. 

Mentori, ktorí ti nastavia takt

Spoločnosť osobností s bohatými skúsenosťami, inšpiratívnymi príbehmi a obrovskou pridanou hodnotou komunikácie. Tá môže nasmerovať vaše profesné váhanie. Bez skúsenosti svoju rolu nie je možné naplniť.  A preto, inšpirovanie sa od lektorov bolo a aj je veľa krát nútené zlo, no práve tieto časom ostrieľané osobnosti ti povedia a usmernia tvoju víziu.  Otvorené okno a prievan v názore ti otvorí Rasťo Jelínek.  Má nálepku veľkého kritika, no  dokáže nakopnúť k správnemu zámeru daného projektu. Medzi ďalšími zvučnými menami našich mentorov je aj Táňa Zacharovská.  Študovala v Helsinkách Media Lab a minulý rok v apríli, vyšla jej hra Garbage Gobblers, ktorá zožala ocenenie na Dňoch odpadového hospodárstva. Vzdelávacia hra tohoto charakteru má priaznivý vplyv na jej užívateľov, ktorými sú deti. Vzhľadom ku problematickosti triedenia odpadu, je takáto cesta v hernom svete veľmi vítaná. Momentálne otázky v celosvetovom merítku si pýtajú ďalšie odpovede v tejto sfére, v ktorej majú hry obrovský potenciál. 

Herný potenciál aj na Slovensku

Úžasných ľudí, ktorí sa podieľajú na kvalite odovzdávania informácii v Butterfly Effecte je ďaleko viac. Vďaka tomuto hernému podhubiu vytvárame skvelé prostredie pre rast talentov na Slovensku. My všetci si myslíme, že potenciál mladých tvorcov, v zručnosti tvorby a kreativite je obrovský. Aj tento fakt je pre nás veľkou motiváciou.

Vytvárame komunity úspešných ľudí

 Tímová práca sa stáva opäť vyhľadávaným modelom. Je nadmieru produktívny a naučíš sa vďaka nemu spolupracovať. Bude ťa nútiť vyliezť z ulity. Tak  aby si zaradil do svojej zóny multidisciplinaritu.  Získaš viac sebavedomia, nadhľadu a veľa skvelých kamarátov, no možno aj budúcich kolegov . Prepájame a vytvárame komunitu, na ktorej štandarde nám záleží. Či už si vysokoškolák, ktorý chce nabrať praktické zručnosti alebo človek, ktorý sa rozhodol pre zmenu svojho života a povolania, nehrá rolu. U nás si príde každý záujemca na svoje. Vzdelávanie je celoživotná cesta k vylepšeniu tvojho života. Ako inak túto zmenu naštartovať? Zapojiť sa do procesu s tými najlepšími ľuďmi a nadnárodnou kvalitou so zmyslom v precíznosti. 

Čo hovoria absolventi Games Labu? 

  1. Aké sú Vaše dojmy po skončení BE kurzu? 

Andrej Urbanek : Veľmi sa mi tam páčilo. Je tam skvelí kolektív, ako vedúci labmasteri tak aj mentori, ktorí sa nás snažili počas týchto päť mesiacov naučiť čo najviac a pomôcť nám, ako sa len dalo. Dokonca aj všetci študenti, ktorí prišli sa niečo nové naučiť, boli šikovní a spoločne s tímom sa nám úspešne podarilo dokončiť Butterfly Effect program. Až keď sa takto spätne na tých celých päť mesiacov pozriem, tak chápem, aké to bolo pre mňa obohacujúce a som rád, že som sa mohol tohto programu zúčastniť.

  1. Aký prínos očakávate od BE pre Vašu profesijnú budúcnosť? 

Peter Košarník : Zoznam vecí, ktoré som si odtiaľ odniesol, by mal asi niekoľko strán. Tak vypichnem len tri pre mňa najpodstatnejšie. Už počas trvania programu som pociťoval, že som zmenil spôsob komunikácie. Práca v multidisciplinárnom tíme bola pre mňa niečím novým, museli sme nájsť spoločnú reč, vedieť odhadnúť aká náročná je úloha iného člena v tíme, aj napriek tomu, že sme mu priamo nevideli do remesla. A to si vyžadovalo prvom rade veľa pochopenia, empatie a trpezlivosti. Ak by som pracoval v ďalšom tíme, tak viem, akým veciam by som sa v komunikácii vyhol, aby sa predišlo nedorozumeniam. Ďalší prínos je, že som sa naučil plánovať a priorizovať si povinnosti tak, aby som naplnil všetky očakávania, či už môjho tímu, vedúcich programu Butterfly Effect alebo zadávateľov úlohy pre náš projekt a súčasne zvládal aj štúdium na univerzite. Získal som náhľad do herného priemyslu aj z perspektívy biznisu. Mnoho ľudí, tak ako aj ja, si v určitom momente svojho života možno povedalo, že by bolo fajn zarábať si na živobytie tvorbou vlastných hier, hoci v skutočnosti tie úspešné hry, ktoré nás k tomu mohli inšpirovať, tvoria tak 1% z celkového počtu hier na trhu. Toto mi otvorilo oči, nakoľko moje videnie priemyslu bolo také, že prídem so skvelým nápadom a prerazím, pretože aj predo mnou sa to mnohým podarilo. Teraz viem, že ich nebolo mnoho ale iba zopár. 

Škola je skvelým kameňom technických vedomostí, ktoré sú nevyhnutné. My Vám chceme zdeliť reálny stret s praxou, čo je z našej strany cielený podnet. Doplňujúce spektrum, niečo navyše, čo Vám dodá odvahu a sebavedomie v prostredí, ktoré Vás baví a chcete ho rozvíjať. My si želáme aby sa každý jeden z vás vedel pozrieť na svet hier z novej perspektívy. Nie je to len poučka z knihy, je to spolupráca kriticky posadených rolí do sveta herného prostredia.

Kryštof Kleštil :  “Butterfly Effect pre mňa znamená možnost vstupu do profesionální sféry pokud má člověk cíl a iniciativu.” 

Vajk Pomichal :  “Som vďačný za tú kopu zážitkov, ktoré som zažil v rámci programu Butterfly Effect. Spoznal som veľa ochotných a profi ľudí, ktorí mi pomohli získať veľa soft aj hard skillov, pričom som sa stal členom super komunity. S tímom sa nám podarilo ostať čiastočne pokope a momentálne si zakladáme hernú firmu.

Ako si vytvoriť portfólio na mieru? Máme pre teba tipy, ako na to!

Ďalšie podobné články

Zapíš sa do nášho newslettra a budeš dostávať najnovšie novinky

© Copyright 2023 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Odoberaj newsletter