Smart aplikácia pre cyklistov či hra na motívy titulov od Pixel Federation. Aké výzvy môžeš riešiť od septembra v Butterfly Effect programe?

Prídeš ako jednotlivec, no stane sa z teba tímový hráč. Spolu s tímom na vás čakajú výzvy, na ktorých sa priamo naučíte, ako vytvoriť digitálny produkt od nápadu, cez market research, prototyping až po uvedenie na trh a optimalizáciu. Prihlásiť sa ne môžeš do 19. mája. Následne vyberieme nové tímy, ktorým sa budú od septembra až do januára venovať naši mentori, lektori a kouči.

V AppsLabe otvárame tieto témy:

Smart transport – aplikácia pre cyklistov

Si aktívny cyklista alebo fandíš alternatívnym druhom dopravy? Máš pocit, že sa nevieš dostať k informáciám, napr. o cyklotrasách v meste aj mimo neho? Prípadne, že nikto ich stav nemonitoruje? Pomôž s tímom v Butterfly Effecte vytvoriť opensource aplikáciu, ktorá uľahčí život cyklistom a zlepší aj samotnú Bratislavu či iné mesto. Konkrétne zameranie a problém, ktorý budeš riešiť si vyberiete s tímom počas prvých týždňov v programe.  Spoločne ti pomôžeme získať názory a podnety od mesta aj od organizácii, ktoré túto tému zastrešujú. Na riešení budeš spolupracovať najmä s mentormi zo Sygicu.

Michal Štencl vysvetľuje potenciál na trhu v oblasti smart transport #appslab
Social Good  – aplikácia pre organizáciu Dobrý anjel

Tvor aplikáciu, ktorá bude pomáhať uvedomiť si silu našich malých činov. Staň sa súčasťou AppsLabu, vyber si výzvu organizácie Dobrý anjel a pomôž vytvoriť mobilnú aplikáciu, ktorá pomôže vychovať  novú generáciu Dobrých anjelov a motivuje deti a mladých pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Spolu s ďalšími účastníkmi budeš pracovať v 5 – 8 člennom tíme na prototype mobilnej aplikácie od nápadu po jej zverejnenie. Spolupracovať budete priamo s tímom tejto neziskovej organizácie. Viac o Dobrom anjelovi sa dozvieš tu.

First step to excellence – aplikácia v spolupráci s organizáciou Leaf a Leaf Academy

Motivuj mladých ľudí na ceste k ich vlastnému biznisu alebo osobnému rozvoju. Mnoho mladých má sen – vybudovať vlastný projekt alebo sa zlepšiť v konkrétnom smere, stať sa profíkmi a zahviezdiť.  Sen však často ostane len v hlave alebo zapísaný v motivačnom diári… Spolupracuj s LEAFom a ich Talent identification tímom na aplikácii, ktorá mladému človeku ukáže prvý krok, ako sa posunúť. Aplikácia tiež poskytne benchmark s komunitou, a pomôže odhaliť, v čom je dobrý.

Spoj Bratislavu a jej obyvateľov v jednej aplikácií – v spolupráci s mestom Bratislava a Orangeom

Bratislava hľadá nové spôsoby, ako priamo a cielene komunikovať so svojimi obyvateľmi, zapájať ich do svojho rozvoja a zdieľať s nimi informácie, ktoré potrebujú, v jednoduchej a užívateľsky atraktívnej forme. Spolupracuj na tvorbe mobilnej aplikácie, ktorá sprehľadní informovanie o horúcich témach, umožní jednoduchšiu diskusiu a zbieranie podnetov priamo od občanov a stane sa tak nástrojom pre mesto aj obyvateľov. Spolupracovať na nej budeš priamo s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislava a s Orangeom, ktorý ti ponúkne až 90% štipendium na náš program. Výsledná aplikácia bude patriť mestu a v budúcnosti by sa mala ďalej škálovať a rozvíjať o ďalšie prvky ako platby za využívanie mestských služieb alebo integrácia na iné existujúce platformy.

V GamesLabe otvárame tieto témy:

Hyper-casual mobilná hra  – váš vlastný nápad

Si začínajúci game dizajnér, developer či grafik? Buď súčasťou tímu, ktorý vytvorí svoju vlastnú hyper-casual mobilnú hru (na štýl hier od Ketchappu). V tíme budete brainstormovať nápady, robiť koncepty, market research, prototypy, gameslab playable verziu, vertical slice a na konci vydáte hru na store.

Hyper-casual mobilná hra na motívy existujúcej Pixel Federation hry

Vyber si výzvu od Pixel Federation a vytvoríš mobilnú hru v žánri hyper-casual, ktorá bude na motívy niektorej z vydaných hier od Pixel Federation – Diggy’s Adventure, TrainStation alebo Seaport. Budeš mať jedinečnú možnosť spraviť „spin-off“ niektorej z týchto hier. Spolu s ďalšími účastníkmi budeš pracovať v 5-člennom tíme a hru do 5 mesiacov vydáš. Dohľad nad vašim tímom budú mať najmä mentori z Pixel Federation, ale aj mnohí ďalší. Ak ťa vezmeme, čaká ťa 90%-né štipendium od Pixel federation.

Vyber si tému, ktorá ti sadla a v prihláške zaklikni možnosť, o ktorú máš záujem. Ak nemáš jasnú preferenciu, nevadí. Účastníkov zaraďujeme do tímov nielen podľa výzvy, ktorú chcú riešiť, ale aj podľa osobnostných vlastností. Vyberieme ti teda tím tak, aby ti sadol :).

Chcem sa prihlásiť

Ďalšie podobné články

Zapíš sa do nášho newslettra a budeš dostávať najnovšie novinky

© Copyright 2023 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Odoberaj newsletter