V akých technológiách a tooloch sa môžeš u nás zdokonaliť?

Často sa nás pýtate otázku “v čom to vlastne budem robiť?”. Myslíte tým programovacie jazyky, dizajnérske tooly, aj softvér a platformy pre tímovú spoluprácu. Prečítaj si rýchly prehľad technológií a toolov, s ktorými v našich laboch pracujeme. Všetky softvéry a nástroje máš počas projektu k dispozícii zadarmo a každý tím získava kredit na AWS či na akvizíciu hráčov a používateľov.

Disclaimer: to, čo budeš používať si do veľkej miery zvolíš ty.

Aby to nebolo len tak, na úvod hneď disclaimer. Náš program je založený na potrebách, nie na poučkách a pevnom plánovaní. Tímy si v prvých týždňoch navrhujú koncepty appiek či hier. Podľa nich sa potom upravuje aj výber konkrétneho techstacku pre tím – teda jazyky a frameworky pre backend a frontend, nástroje pre UX a UI dizajnérov. Aj my však máme nejaké štandardy :).

V čom pracuje u nás programátor

Základom je GitHub alebo Bitbucket. Následne si určujete v tíme, aký jazyk používa backend a aký frontend vašej appky. Momentálne naše tímy pracujú na Android a iOS mobilných aplikáciách alebo hybridných aplikáciách. Najčastejšie v AppsLabe skloňujeme jazyky ako Python a Java pre backend, React, Java, Kotlin a Swift pre frontend appiek. Ak si programátorom v GamesLabe, tam “buildíte” svoje hry v Unity. Ak si však dobrý napr. v PHP-čku alebo inom jazyku, a rozhodneš sa s tímom vystavať vaše riešenie na ňom, ok, nájdeme ti mentora. S mentorom mávaš na úvod talky k architektúre appky či hry, neskôr codereview a klasické mentoringy, ak treba nejakú tému vysvetliť hlbšie. Všetko je to stavané na vaše koncepty. Okrem toho pracujeme s AWS – Amazon Web Services a celkom utešeným kreditom vďaka HB Reavisu a ich podpore. No, a samozrejme, sú to potom konzoly pre AppStore a Google Play.

Okrem toho si k svojmu produktu vytvoríte aj startupovú produktovú landing page. Tam si môžeš zvoliť z klasických web jazykov html, css, javascript, bootstap, PHP či siahneš po WordPresse. Nižšie sa dočítaš, v čom pracuješ s ostatnými v tíme.

butterfly effect fulltime

V čom pracuje u nás dizajnér

Tak tu je to hlavne v tom, čo vieš :). Ak si UX designer, na výber máš Adobe XD, Sketch či Figmu. K niektorým podľa potreby robíme aj workshopy. Samozrejme, počas celého programu na teba čaká feedback od vášho tímového UX mentora a hinty aj k nástroju samotnému. Okrem toho robíme aj s InVision. Ak si UI designer, naučíš sa využívať (lepšie) UI kit-y, material design guidelines pre jednotlivé platformy. A samozrejme, práca v ADOBE balíku ťa neminie. InDesign a Illustrator tu používame asi najčastejšie. Učíš sa sám, od kolegov ďalších účastníkov a z feedbacku mentorov. Je jedno s akou úrovňou začneš, u nás sa rozhodne posunieš.

V čom pracuje u nás project leader?

Okrem motivácie a lídovania tímu má project leader na starosti aj biznis stratégiu. Získaš prístup k AppAnnie – nástroju, kde vidíš trendy na trhu a v počtoch stiahnutí u konkurencie. Prejdeš si Lean Canvasom aj klasickými toolmi pre prácu s dátami, či plánovanie vstupu na trh. Čiže ťa neminú nástroje na správu SEO a výber vhodných kľúčových slov, nástroje na PPC kampane pre akvizíciu prvých používateľov a pod.

Butterfly Effect games tím

V čom pracuje celý tím a čo riadi Scrum Master?

Prehľadnosť a jasnosť! To je naše krédo. Celý tím pracujete najprv v nástroji Trello a neskôr, ako prichádza k developmentu aplikácie v AppsLabe prechádzajú aj na Jiru. Tieto dva svety riadi Scrum Master. Pracujeme agilným systémom práce, má k tomu zvlášť mentora, nastavené standupy, retrospektívy aj sprint planning. Všetko vás naučíme, a ak to už viete, dáme vám skutočne osvedčené hinty, ako zvládnuť riadiť tasky ešte lepšie.

Okrem toho je na tíme, čo si zvolí za prostredie – niektorí využívajú Zeplin.io – pre komunikáciu dizajnérov a programátorov pri iOS developmente. Niektorí si zvolili Confluence, iní inVision. Okrem toho máme vlastný neobmedzený SLACK účet pre daily komunikáciu medzi sebou a aj s mentormi a Google Drive ako sharované úložisko.

Väčšinu workshopov či prednášok a niektoré mentoringy nahrávame. Pozrieť si ich ako náš účastník aj absolvent budeš môcť vďaka premium Vimeo účtu. A keďže sme priateľskí a máme radi otvorenú komunikáciu a feedback, veľa sa rozprávame zoči voči mimo digitálneho sveta. Píšeme na steny a flipcharty alebo kade tade po priestore HUBHUB, kde sídlime 🙂

Máš otázku ohľadom nástrojov alebo technológií, ktoré využívame? Napíš nám.

Chcem sa prihlásiť do Butterfly Effect programu

Ďalšie podobné články

Zapíš sa do nášho newslettra a budeš dostávať najnovšie novinky

© Copyright 2023 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Odoberaj newsletter