Pre koho je kurz?

Zaberajú vám nové nápady veľa času? Nieste si istí, kde začať?  Čo ak by ste sa namiesto niekoľkých týždňov, či mesiacov budovania produktov naučili použiť dizajn šprint ako funkčný nástroj?

Tento kurz je vhodný pre ľudí a multidisciplinárne tímy, ktoré často čelia zložitým rozhodnutiam, a chcú sa naučiť rýchlo overiť svoje nápady . Na svoje si tak prídu Podnikatelia, Lídri, Produktoví manažéri, Startupisti, Dizajnéri, Developeri a budúci Inovátori.

Čo sa naučíte v tomto kurze?
 • Zoznámite sa s procesom dizajn šprintu, ktorý potom môžete aplikovať aj vo vašom každodennom živote
 • Naučíte sa ako vznikajú nápady, a že kreativitu máme v sebe všetci
 • Zistíte ako vznikajú prototypy
 • Naučíme vás ako komunikovať s používateľmi pri testovaní

Ako to prebieha?

Ako dlho?
 • Kurz trvá približne 2 týždne.
Kedy sa kurz uskutočňuje?
 • V podvečerných hodinách od 17:00 do 20:00 (Pondelok, Streda, Piatok).
Koľko stretnutí?
 • Kurz je zostavený z 5 workshopov, pod vedením skúseného mentora. Počet miest na kurz je limitovaný a práve preto sa vie mentor venovať naozaj každému.
Kde sa kurz uskutočňuje?
 • Kurz prebieha v online prostredí, za pomoci komunikačného nástroja ZOOM pod dozorom facilitátora.

Toto je obsah

 • 1. Mapping

  3hod Workshop s Andrej Garaj

  Celý Dizajn šprint začína štruktúrovanou diskusiou, ktorá vytýči trasu celého procesu dizajn šprintu. Počas tohto workshopu sa začína od konca, a v tíme sa dohodnete na dlhobom cieli. Následne sa vytvorí mapa výzvy ktorá na vás čaká. Cieľom bude zvoliť náročnú, ale zvládnuteľnú časť zmapovaného problému, ktorú dokážete vyriešiť počas 5tich dní.

 • 2. Kreslenie & skečing

  3hod Workshop s Andrej Garaj

  V tíme sa pokúsite vytvoriť čo najviac možných riešení na problém, ktorý ste si zvolili. Tento wokshop pozostáva z prehliadky nápadov, ktoré vytvorili vaši kolegovia, následne ich pomiešate a vylepšíte. Naučíte sa kresliť náčrty, ktoré vyzdvihujú kritické myslenie nad umelecký dojem. Neskôr v týždni sa tieto náčrty stanú základom pre váš prototyp a test.

 • 3. Rozhodutie

  3hod Workshop s Andrej Garaj

  Kedže všetky nápady sa zhmotniť vo vašom prototype nedajú, potrebujete pevný plán.
  Z tohto dôvodu každé riešenie podrobíte kritike a rozhodnete o riešeniach, ktoré vás pravdepodobne posunú k vašemu dlhodobému cieľu. Následne vami vybrané, víťazné prvky rozviniete do storyboardu = plánu, ktorý vás krok za krokom dovedie k prototypu.

 • 4. Prototyp

  3hod Workshop s Andrej Garaj

  Naučíte sa ako rýchlo vytvoriť papierové prototypy, prípadne aj digitálne za pomoci jednoduchých nástrojov akým môžu byť Google Slides, Microsoft Powerpoint a iné.

 • 5. Test

  3hod Workshop s Andrej Garaj

  Na začiatku šprintu býva veľká výzva, skvelý tím a zriedka niečo ďalšieho. Na tomto workshope navrhnete riešenia, vyberiete tie najlepšie a vytvoríte realistický prototyp. Na základe rozhovorov so zákazníkmi sa poučíte zo spätnej väzby na váš prototyp. Práve v tomto teste spočíva hodnota celého šprintu. Na konci budete vedieť, aký presne by mal byť ďalší krok.

Termíny

Začiatok kurzu
Round 1Soon

Cena

 Cena
399€

Lektori

Butterfly Effect Andrej Garaj

Andrej Garaj UX Designer • Sygic

Andrej je dizajnér používateľskej skúsenosti v Sygicu, kde spolu s kolegami vyvíjajú navigáciu pre milióny používateľov. Okrem bežnej dizajnérskej práce má rád rôznodé metodiky a nové dizajnérske postupy. Je veľkým fanúšikom dizajn šprintu a dizajnérskych workshopov, ktoré prinášajú efektivitu a poriadok. Svoj voľný čas venuje Butterfly Effectu alebo Inováciam Bratislavy, kde pomáha ako UX konzultant.

Form test embed

Ďalšie podobné kurzy

Games Lab 5 mesiacov • 20 hodín týždenne hodín týždenne

Láka vás vidina tvorby hier za pomoci skúsených mentorov z herného sveta? Chceli by ste “publishnúť” svoju prvú hru? V Games Labe si za 5 mesiacov prejdete celým procesom vývoja hry, od analýzy trhu, tvorby hrateľného prototypu, užívateľského testovania, až po jeho uvedenie na trh. Dostanete reálne zadanie a makať budete v tíme s ďalšími grafikmi, programátormi, game dizajnérmi a product ownermi. Program je vhodný pre študentov aj pracujúcich ľudí.

Apps Lab 5 mesiacov • 20 hodín týždenne hodín týždenne

Vstúpte do sveta startupov, dizajnu a technológí! Počas 5 mesiacov si prejdete celým procesom vývoja iOS, Android alebo hybridnej aplikácie, od idey až po vydanie na App Store. V tíme budete pracovať na reálnom zadaní od stakeholdera pod vedením skúsených mentorov z biznisu. Makať budete v tíme s ďalšími grafikmi, dizajnérmi, programátormi a biznis ľuďmi. Program sa dá stíhať aj popri škole či práci.

Úvod do UX dizajnu 4 týždne • 7 stretnutí hodín týždenne

Zaujíma vás svet UX? Kurz zložený z 5 workshopov a 2 prednášok vás ním prevedie. Od všeobecnejšieho úvodu prejdete do hĺbky zákazníckého výskumu, naučíte sa ako inovovať, ako kreatívne myslieť, ako postaviť funkčný prototyp a efektívne zvládnuť testovanie. Kurz je vhodný pre ašpirujúcich UX dizajnérov, startupistov, alebo produktových, projektových, či marketingových manažérov.

Zapíš sa do nášho newslettra a budeš dostávať najnovšie novinky

Život v Butterfly Effect programe

© Copyright 2021 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Odoberaj newsletter

×

Zdravím!

Máš otázky? Pošli mi Whatsapp správu tu alebo mail na alzbeta@butterflyeffect.sk
Rada pomôžem :slightly_smiling_face: 

×