V AppsLabe aj GamesLabe stretneš len ľudí, čo majú čo povedať, povedia ti to na rovinu a občas ťa to aj zabolí. Ale pomôžu ti zlepšiť sa, zistiť svoje limity,vypracovať sa na pozíciu, ktorú chceš a, aby si ich mohol prekonať.

Denis Talár Interaction Designer • Lighting Beetle

Denis je UX dizajnér v agentúre Lighting Beetle*, kde s tímom dizajnuje používateľskú skúsenosť webov a aplikácií pre veľkých slovenských a zahraničných klientov. Na dizajne má najradšej to, že prostredníctvom neho môžeme spraviť životy ľudí jednoduchšie a krajšie. Okrem dizajnovania má v obľube testovanie a prepájanie kvalitatívnych dát s kvantitatívnymi.

Lukáš Oškera Interaction Designer • Lighting Beetle

Lukáš vyštudoval Fakultu informatiky a informačných technológií STU a už počas štúdia našiel svoju vášeň v UX, ktorému sa dnes venuje. V práci rád uplatňuje metódy kritického myslenia a okrem riešenia problémov s použiteľnosťou sa snaží nazerať aj do problematiky produktov samotných. V agentúre Lighting Beetle, kde pracoval na projektoch pre bankovníctvo, telco či štátny sektor, pôsobí ako interaction designer.

Lukáš Miško Interaction Designer • Lighting Beetle

Lukáš s UX začínal v online marketingovej agentúre Basta digital, no už po pár mesiacoch prešiel do spoločnosti Profesia, kde pôsobil ako produktový dizajnér. Aktuálne pracuje vo firme Lighting Beetle ako Interaction Designer. Lukáš dizajnu nemá dosť a vo svojom voľnom čase organizoval Sketch meetupy, pomáha pri ByDesign Conference, rozbehol s kamošmi Design Sprint a aktívne rozbieha ďalšie projekty.

Dominika Malejčíková UX Researcher • Lighting Beetle

Študovala psychológiu a na weby či appky sa pozerá v prvom rade z pohľadu zákazníka. Dominika sa venuje dizajnovaniu používateľskej skúsenosti so zameraním na výskumnú časť. V Lighting Beetle* pracuje ako UX Researcher a rada pretvorí hŕbu kvalitatívnych dát na vizuálny poriadok.

Tatu Petersen-Jessen Entrepreneur & Creative Executive in Games, Art Director • Rovio

Tatu is an entrepreneur and a seasoned game industry professional with a creative and artistic background. During the past two decades Tatu has worked with some of the best teams and experts in the industry from mobile to AAA and back. Tatu has worked on more than 50 globally published games in companies such as Digital Chocolate, Remedy and for the past 6 years at Rovio, where he works as an Art Director. While Tatu is still hands on when needed, his focus during the recent years has been increasingly on perfecting the processes and best practices in game art, UX and marketing.

Šimon Šicko CEO • Pixel Federation

Šimon je vyštudovaný architekt, takže hľadať víziu či riadiť tím sa učil v praxi. Aj jeho pozícia v hernom štúdiu 10Tacle, kde pôsobil pred založením vlastného projektu, sa síce volala team lead, ale bola skôr kreatívna ako manažérska. Pixel Federation odštartoval so spoločníkmi v roku 2007 a dnes má hodnotu 30 miliónov eur. Jeho najúspešnejšiu hru TrainStation hrávajú mesačne dva milióny ľudí.

Michal Štencl CEO • Sygic

Michal založil firmu Sygic, keď mal 25 rokov. Spoločnosti sa podarilo vytvoriť navigáciu, ktorú si stiahlo 130 miliónov ľudí na celom na svete. Denne pribudne 120-tisíc nových užívateľov. Sám podporuje startupy a mladých ľudí, ktorí majú energiu a chuť niečo zmeniť.

Táňa Zacharovská Art Director • Bored Monkey

Táňa študovala sochárstvo a priemyselný dizajn na VŠVU a v Media Lab na Aalto University v Helsinkách. Od hernej 2D a 3D grafiky prešla k art direction. Vo svojom portfóliu má práce pre firmy ako Cauldron, Tentacle Studios, 3D People a Pixel Federation. V súčasnosti vyvíja vlastnú vzdelávaciu tabletovú hru Garbage Gobblers.

Rasťo Jelínek Game Design Lead • Pixel Federation

Už 7. rok sa venuje games designu na hre Diggy’s Adventure. Je charakteristický svojim kritickým fedbakcom a sklamaným pohľadom po každom mentors checku. V hodnoteniach však šliape medzi najlepšie hodnotených mentorov práve vďaka oči-otvárajúcemu a otvorenému názoru, vonkajšej aj vnútornej kráse a praktickým radám, ako sa zorientovať v game designe. Vyznáva LaRPs, doskové hry, creative design.

Mentori v akcii

© Copyright 2021 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Odoberaj newsletter