Náš príbeh

Náš program vznikol v hlavách lídrov top firiem z digital biznisu a vzdelávania – Michala Štencla (Sygic), Branislava Kleskeňa (Leaf), Lucie a Šimona Šickovcov (Pixel Federation) a Petra Čerešníka (HubHub). Najprv ako myšlienka akejsi akadémie, dnes je Butterfly Effect zhmotnením toho, že komerčné spoločnosti môžu spolupracovať medzi sebou aj so školami a meniť stereotypy v našej krajine. Hneď od prvých chvíľ sa snažíme byť finančne sebestačnou vzdelávacou organizáciou.

Zakladatelia

Michal Štencl CEO • Sygic

Najdôležitejšou hodnotou spoločnosti je vzdelanie. Vzdelaná spoločnosť sa nemusí báť o svoju budúcnosť. Čím ďalej, tým viac budeme potrebovať pracovať hlavou a menej rukami a ja verím, že svojou malou štipkou pomôže aj Sygic tomuto rozvoju a lepšej budúcnosti pre Slovensko.

Lucia & Šimon Šickovci Co-Founders • Pixel Federation

Keď sme zakladali Pixel Federation, jeden z kľúčových pilierov tvorili aktivity v oblasti vzdelávania. Dnes máme skúseností a zároveň aj priestor a potrebu ich dávať ďalej. Záleží nám na tom, aké príležitosti majú mladí ľudia dnes a aké príležitosti v rámci nášho priemyslu poskytuje naša krajina.

Branislav Kleskeň Riaditeľ • LEAF

Butterfly Effect je platforma nielen pre zakladajúcich členov. Našim cieľom je udržať slovenské talenty na našom trhu a vytvoriť príležitosti pre tých, ktorí sú za hranicami, aby sa vrátili. Platforma im má pomôcť v rozbehnutí zmysluplnej kariéry či vlastných biznisových riešeniach, ktoré koniec koncov pomôžu budovať celý podnikateľský ekosystém.

Peter Čerešník Member Board Of Directors • HubHub

Dnes sú start-upy a korporácie dva odlišné svety, ktoré sa postupne budú zbližovať. HubHub nie je len o mieste, je o nápadoch a myšlienkch. Našim cieľom je pracovať s talentovanými ľuďmi, vytvárať príležitosti pre rast a využívať potenciál, ktorý doma máme. Som preto veľmi rád, že sme súčasťou Butterfly Effect programu už od samotného začiatku.

Butterfly Effect Tím

Butterfly Effect Roman Vizvary

Roman Vizváry Project Leader • Head of Games Lab

Vyštudoval síce právo, ale pravidlá začal písať do hier. Postupne sa cez stolové a živé hry prepracoval k učeniu tvorby videohier. V Hemisfére sa od roku 2016 venuje vzdelávaniu vývoja hier pre žiakov základných škôl. Organizoval a stále spoluorganizuje najväčší LARP na Slovensku, príležitostne sa venuje i scénike a videoprodukcii.

Butterfly Effect_zuzana-vrbova

Zuzana Vrbová Strategic Partnerships Manager

Zuzana vyštudovala HR a personálny manažment. Po vysokej škole nastúpila do spoločnosti Profesia, kde pôsobila 10 rokov. Následne nastúpila do spoločnosti Pedersen&Partners venovanej obsadzovaniu top pozícií v rámci celého sveta. Okrem budovania strategických partnerstiev pre organizáciu LEAF a Butterfly Effect sa venuje svojej rodine a koníčkom ako je šport a umenie.

Richard Frolkovič Head of Games Lab

Rišo posledných 5 rokov pracoval ako web developer v Accenture, kde objavil čaro agilných metodológií. Jeho pravá vášen je ale herný design, ktorému sa venuje prevažne pri tvorení LARPových hier. Vo svojom voľnom čase vedie kreatívny tím najväčšieho LARPu na Slovensku, organizuje konferenciu SHL a hrá Pen&Paper RPGčky.

Lenka Nemečková Operational Support

Ako dieťa chcela byť učiteľkou, nakoniec študovala marketing a masmédiá. Čo je to online marketing si vyskúšala v rôznych technologických a IT firmách. Dnes je veľmi rada, že môže byť súčasťou kvalitného a praktického vzdelávania. V Butterfly Effecte sa stará o administratívu a hladký chod back-officu. Keď môže, venuje sa osobnému rozvoju a pomáha ľuďom zlepšovať ich vzťahy v rodine alebo partnerstvách.

Martin Žofaj Head of Short Courses

Martin vyštudoval dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU, no už počas školy ho to ťahalo k digitálnemu svetu. Zúčastnil sa programu Skill Drill by Pixel Federation a následne absolvoval aj Butterfly Effect. Rád prepája kreatívne idey s technológiami a herný dizajn s aplikáciami. Z televízneho a reklamného sveta ho to preto lákalo naspäť do Butterfly Effectu, aj kvôli potenciálu digitálneho vzdelávania v budúcnosti a zároveň skvelej komunite. Na starosti má krátke kurzy. Miluje filtrovanú kávu, svoju border kóliu a izbové rastliny.

Alžbeta Bielokostolská Marketing & Sales

Betka posledných pár rokov pôsobila najmä v zahraničí; štúdium v Holandsku, pracovné skúsenosti v oblasti sales/marketing/events v Holandsku, Nórsku alebo Grécku. Posledný rok a pol žila na spôsob digitálnej nomádky. Covidu vďačí návratu do domoviny. Teší sa, že vďaka spolupráci s BE má možnosť priniesť knowledge, ktoré nadobudla v zahraničí späť na rodnú hrudu. V Butterfly Effecte sa snaží o jasnú komunikáciu, budovanie inšpiratívnej komunity a prehlbovanie partnerstiev na Slovensku ako aj v zahraničí.

Partneri a podporovatelia

Pridaj sa k Butterfly Effect platforme. Chceme byť malým mávnutím a inšpiráciou pre veľkú zmenu. Ak to chceme dosiahnuť, je nás potrebných viac. Neváhaj sa nám ozvať na hello@butterflyeffect.sk
© Copyright 2023 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Odoberaj newsletter