Náš príbeh

Náš program vznikol v hlavách lídrov top firiem z digital biznisu a vzdelávania – Michala Štencla (Sygic), Branislava Kleskeňa (Leaf), Lucie a Šimona Šickovcov (Pixel Federation) a Petra Čerešníka (HubHub). Najprv ako myšlienka akejsi akadémie, dnes je Butterfly Effect zhmotnením toho, že komerčné spoločnosti môžu spolupracovať medzi sebou aj so školami a meniť stereotypy v našej krajine. Hneď od prvých chvíľ sa snažíme byť finančne sebestačnou vzdelávacou organizáciou.

Zakladatelia

Michal Štencl CEO • Sygic

Najdôležitejšou hodnotou spoločnosti je vzdelanie. Vzdelaná spoločnosť sa nemusí báť o svoju budúcnosť. Čím ďalej, tým viac budeme potrebovať pracovať hlavou a menej rukami a ja verím, že svojou malou štipkou pomôže aj Sygic tomuto rozvoju a lepšej budúcnosti pre Slovensko.

Lucia & Šimon Šickovci Co-Founders • Pixel Federation

Keď sme zakladali Pixel Federation, jeden z kľúčových pilierov tvorili aktivity v oblasti vzdelávania. Dnes máme skúseností a zároveň aj priestor a potrebu ich dávať ďalej. Záleží nám na tom, aké príležitosti majú mladí ľudia dnes a aké príležitosti v rámci nášho priemyslu poskytuje naša krajina.

Branislav Kleskeň Riaditeľ • LEAF

Butterfly Effect je platforma nielen pre zakladajúcich členov. Našim cieľom je udržať slovenské talenty na našom trhu a vytvoriť príležitosti pre tých, ktorí sú za hranicami, aby sa vrátili. Platforma im má pomôcť v rozbehnutí zmysluplnej kariéry či vlastných biznisových riešeniach, ktoré koniec koncov pomôžu budovať celý podnikateľský ekosystém.

Peter Čerešník Member Board Of Directors • HubHub

Dnes sú start-upy a korporácie dva odlišné svety, ktoré sa postupne budú zbližovať. HubHub nie je len o mieste, je o nápadoch a myšlienkch. Našim cieľom je pracovať s talentovanými ľuďmi, vytvárať príležitosti pre rast a využívať potenciál, ktorý doma máme. Som preto veľmi rád, že sme súčasťou Butterfly Effect programu už od samotného začiatku.

Butterfly Effect Tím

Jakub Janček

Jakub Janček LabMaster

Jakub sa vrátil na Slovensko po 20 rokoch z USA, kde vyrastal. V Chicagu vyštudoval informatiku, baví ho AI a machine learning. Pracovné skúsenosti naberal vo finančnom sektore. Na Slovensko sa vrátil, aby doštudoval magisterské štúdium a pomohol mladým využiť svoj talent.

Butterfly Effect Roman Vizvary

Roman Vizváry LabMaster

Vyštudoval síce právo, ale pravidlá začal písať do hier. Postupne sa cez stolové a živé hry prepracoval k učeniu tvorby videohier. V Hemisfére sa od roku 2016 venuje vzdelávaniu vývoja hier pre žiakov základných škôl. Organizoval a stále spoluorganizuje najväčší LARP na Slovensku, príležitostne sa venuje i scénike a videoprodukcii.

Slavo Oslej Marketing Wizard

Do Butterfly Effect programu prišiel Slavo z Telekomu, kde bol súčasť New business development tímu a formoval partnerstvá predovšetkým so startupovým ekosystémom. V Butterfly Effecte je jeho hlavnou úlohou akvizícia účastníkov, marketing a budovanie povedomia o programe. Snaží sa tiež tvoriť synergie medzi komunitami - študentmi, mentormi aj partnermi a pomáha pri organizačnom aj obsahovom zabezpečení workshopov a mentoringov. Má bohatý network a hlavu plnú nápadov. V súčasnosti si tiež prechádza samotným programom ako UX dizajnér.

Partneri a podporovatelia

Pridaj sa k Butterfly Effect platforme. Chceme byť malým mávnutím a inšpiráciou pre veľkú zmenu. Ak to chceme dosiahnuť, je nás potrebných viac. Neváhaj sa nám ozvať na hello@butterflyeffect.sk
© Copyright 2020 Butterfly Effect. Všetky práva vyhradené.

Vyber si Lab a zadania, ktoré chceš vypracovať:

Označ témy, ktoré ťa zaujímajú: