Makaj na reálnych zadaniach
Tvor úspešné hry a aplikácie

Za 5 mesiacov si vytvoríš vlastnú hru či mobilnú aplikáciu, zorientuješ sa v startupovom a podnikateľskom ekosystéme, vytvoríš si portfólio, získaš referencie a zvýšiš svoju hodnotu na trhu práce. Vyber si štúdium v Apps labe alebo Games labe a vybuduj si meno v hernom priemysle či v oblasti digitálneho biznisu. V Butterfly Effect programe môžeš študovať vďaka firmám ako Sygic, Pixel Federation, HubHub a Leaf. Práve oni ti poskytnú štipendium či odklad školného.

Butterfly Effect v skratke:

  • 5 mesiacov fulltime praktického vzdelávania
  • práca na reálnych témach od TOP spoločností
  • mentori zo Sygicu, Pixel Federation a ďalších digitálnych firiem
  • network a komunita z prostredia tvorby hier a mobilných aplikácií
  • vlastné portfólio, referencie a skill tree ako certifikát ukončenia programu
  • Hra alebo aplikácia sa stane tvojim duševným vlastníctvom. Jej prototyp teda môžeš ďalej rozvíjať a premeniť na vlastný budúci biznis.
  • Možnosť štipendia alebo odkladu školného
  • Štartujeme 15.1.2018

Rozmýšlaš, že sa zúčastníš dalšieho ročníka? Nechaj nám kontakt a zvol oblasť, v ktorej pôsobíš alebo študuješ. Dozvieš sa novinky medzi prvými. Zaradíme tiež medzi tých, ktorí získaju možnosť zažiť vybrané neverejné workshopy a stretnutia s odborníkmi spolu s našimi účastníkmi pilotného ročníka.

Do pilotu sa dostane len pár desiatok z vás.

O prijatí rozhoduje najmä motivácia, drive, úroveň znalostí v tvojom obore, osobnostné predpoklady a chuť na sebe pracovať. Prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec – študent alebo človek s praxou – v jednej z troch hlavných oblastí: grafický dizajn, programovanie a biznis.
Vďaka našim partnerom máš možnosť získať odklad školného alebo až 50 % štipendium. Prihlás sa čo najskôr a získaj dlhší čas na vypracovanie zadania.

CV a portfólio

V prihláške sa pýtame hlavne na tvoju motiváciu a doterajšie skúsenosti. Buď originálny a úprimný. Prichystaj si svoje portfólio. Čo všetko to môže byť? Demo aplikácie, hry, nákresy, wireframy, dizajn školských, skutočných aj šuflíkových projektov. Riadok kódu. Ukážky copytextov, prezentácia tvojho projektu pre partnerov. Buď kreatívny, ale maj sebareflexiu. Ukáž nám len to najlepšie, čo máš.

Zadanie

Ak nás tvoja prihláška zaujme, dostaneš od nás zadanie. Vypracované nám ho musíš zaslať najneskôr 29.10. do 12:00. Make it simple – nesnaž sa o zložitosť, buď sám sebou a daj to ako to vieš. Na zaradenie do programu musíš síce mať určité zručnosti v projekte, programovaní či dizajne, no oveľa dôležitejšie ako výsledok, je spôsob uvažovania nad zadaním.

Interview

Na tvoje vypracovanie sa pozrú ľudia z Pixel Federation a Sygicu. Ak splníš aspoň základnú úroveň, radi si s tebou dáme pohovor a dozvieme sa o tebe viac. Interview bude prebiehať osobne, cez skype alebo iný nástroj na videohovor a potrvá približne hodinu.

Možnosti financovania

Náklady na organizáciu a zabezpečenie programu predstavujú 3 000 € na študenta. Vďaka našim partnerom máš však v pilotnom turnuse výnimočnú príležitosť získať štipendium alebo odklad splátok školného. Máš dve možnosti:

Uhradiť školné naraz v sume 1 500 € pri prijatí do programu do 30.11.2017. Druhú polovicu pokryje štipendium od našich zakladateľov – HubHub, Leaf, Pixel Federation a Sygic.

Požiadať o odklad školného, po prijatí do 30.11.2017 uhradiť 10 % z ceny – teda 300 € a zvyšok splatiť do roka od skončenia programu. Pretože veríme, že si po našom programe hravo nájdeš zaujímavú a dobre platenú prácu v digitálnom svete.

Pri financovaní ti môžu pomôcť študentské pôžičky. Ak študuješ a na svojej škole si vieš vybaviť odklad skúšok či individuálny študijný plán bez prerušenia štúdia (poradí ti tvoje študijné oddelenie a fakulta), máš možnosť požiadať o študentskú pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. Viac sa o nej dozvieš na tejto oficiálnej stránke. Požiadať o ňu môžeš do 31. októbra.